Cikkek
2022 IFAT szakkiállítás
Idén különösen érdemes volt ellátogatni a Tsurumi standjára az IFAT szakkiállításon: számos újdonságot, különleges terméket és megoldást mutattunk be - beleértve a tartozékokat is.
Az egyik leglényegesebb újdonság minden bizonnyal a Tsurumi Connect volt - a hardverdobozzal ellátott webes megoldásunk a különböző csatlakoztatott eszközök felügyeletére és vezérlésére lett kifejlesztve: más gyártók szivattyúi is éjjel-nappal felügyelhetők. Emellett folyamatok programozhatók, helyszínek kérdezhetők le, riasztások fogadhatók és lekérdezhető a motorok fogyasztása is.
Számos szivattyúhoz készült utólag felszerelhető tartozékok még több hozzáadott értéket nyújtanak a kényelem és a megbízhatóság tekintetében: az új TSS-TEG víz az olajtérben szenzor például érzékeli a olajtérbe szivárgó vizet. A szivattyú automatikus kikapcsolásához csak egy relé szükséges, hogy megelőzzük a nagyobb károsodást. Az érzékelő egyszerűen az olajleeresztő csavar helyére beszerelhető. Az úszókapcsolók is előkerültek a Tsuruminál a IFAT-on: elektródás szintérzékelők kiemelkedően megbízhatóak, mivel az elektródáknak nincs mechanikus mozgó elemük.
Természetesen bemutattuk a víztelenítő, maradékvíz- és ipari szennyvízszivattyúkat, valamint a merülő levegőztetők választékát is. Ez utóbbiaknál érdemes kiemelni a TRN-FL új szériát flotációhoz, ami a biológiai tisztítási szakaszban nagyobb oxigénbeoldást képes elérni a kisebb méretű mikrobuborékokkal. Saját kiállítói medencében került a TRN működése bemutatásra. Különböző metszetek engedtek betekintést a japán szivattyúk felépítésébe. Továbbá nagy volt a kereslet az új LSC2.75S modell iránt is, amely 1 milliméteres vízszintig képes leszívni a vízet - így még felmosásra sincs szükség.