Cikkek
Zagyszivattyú lehetséges hibaokok
A Tsurumi zagyszivattyúk, beleértve a népszerű egyfázisú HS és LB modellcsaládot, megbízhatóságukkal emelkednek ki a piacon. Ezeket a szivattyúkat a japán mérnökök úgy tervezték, hogy hosszútávon megfeleljenek az építőipari alkalmazások magas követelményeinek. Azonban, mint minden gép és eszköz, ezek sem teljes mértékben védettek a sérülésekkel és különböző üzemeltetési kihívásokkal szemben. Előfordulhat, hogy még ezek a robosztus, kifejezetten ipari felhasználásra szánt modellek is megsérülnek és megállnak vagy üzemelnek, de a katalógus értékeknél kisebb mértékben szállítanak. Ezekben az esetekben kulcsfontosságú a hiba gyors diagnosztizálása és a kiváltó okok megszüntetése rövid időn belül.
Mielőtt a márkaszervízhez fordulna segítségért, bemutatunk pár lehetséges kiváltó hibaokot az egyfázisú zagyszivattyúk esetében, amelyek "elsősegélyként" szolgálhatnak a felmerülő problémák lehetséges forrásainak azonosítására és/vagy megoldására.
Tapasztalt jelenség: A szivattyú nem indul el; vagy elindul, de adott idő után leáll.
Lehetséges kiváltó okok:
- Nem megfelelő áramellátás:
- A szivattyú rendellenes működésért nem a szivattyú a felelős, mert a hálózattól nem kapja meg a szükséges feszültséget (230V +-5%).
- A hálózat megfelelő, de nem megfelelő átmérőjű hosszabbítóval van csatlakoztatva a szivattyúhoz. A szűk keresztmetszetű hosszabbítón lecsökken a feszültség és megnő a felvett áramerősség (megfelelően beállított külső motorvédelemnek ebben az esetben le kell kapcsolni a szivattyút).
- A hálózati frekvencia nem megfelelő (50 Hz szükséges).
- Túl sűrű közeget szállít a szivattyú
- A szivattyú melegszik és megnő az áramfelvétel (a névleges áramfelvételhez képest), ebben az esetben nagy áramfelvétel esetén a külső üzemi áramra beállított motorvédelem kapcsolja le a szivattyút, vagy határértéket nem átlépő áramfelvétel esetén a belső hővédelem kapcsolja le a szivattyút.
- Sérült vagy szakadt kábel (gyakori hibajelenség)
- Az úszókapcsoló megsérült
- Idegen anyag szorult a járókerékbe, ami a motorvédő kioldását okozza (gyakori hibajelenség)
- A leállító úszókapcsoló (két úszókapcsolós vezérlés esetén) mozgása akadályozva van (folyamatosan „leállítás” jelet ad), így az indító úszó egyedül végzi az indítási és megállítási műveleteket.
- A szivattyú nem csatlakozik megfelelően a hálózathoz (kontakt hiba).
Tapasztalt jelenség: A szivattyú nem szállít eleget (katalógusértékhez képest).
Lehetséges kiváltó okok:
- A járókerék elkopott, ezért csökkent a szállított mennyiség.
- A tömlő eltömődött vagy puhafalú tömlő esetén keresztmetszet-szűkület jött létre (töréspontoknál érdemes nagyobb rádiuszú íven átvezetni a tömlőt)
- A szivattyú nem kapja meg a szükséges áramellátást (230V +-5%)
- A szűrőkosár eltömődött vagy homokpad épült fel körülötte.
- A szállítandó közeg túl sűrű, nem folyékony.
- A szállítandó közeg habszerű, kicsi a fajsúlya a szivattyúzáshoz.
Tapasztalt jelenség: A szivattyú vibrál.
Lehetséges kiváltó okok:
- A szivattyú csapágyazása sérült.
- A szivattyú a jelleggörbe szélén vagy nem a jelleggörbén üzemel.
A leírt hibajelenségek tapasztalása vagy bármilyen más felmerülő kérdés esetén szívesen állunk rendelkezésre a megadott elérhetőségeken, legyen szó tanácsadásról vagy szervizigény bejelentéséről.